متخصص ارتوپد

 متخصص ارتوپد

متخصص ارتوپد  با صبر و حوصله فراوان در ابتدا کار خود را با مشاوره و معاینه بیمار آغاز می کند و بعد از اینکه تشخیص داد بیمار به آزمایش نیاز دارد،  برای بیمار آزمایشاتی مانند تصویربرداری و آزمایش خون تجویز می کند و سپس در فرصت مقرر بعدی این آزمایشات و تصویرهای لازم را در ویزیت های بعدی مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد.

 

متخصص ارتوپد

 

متخصص ارتوپد در ویزیت های اولیه  پس از اینکه نوع بیماری را تشخیص داد در رابطه با بیماری و راه های درمان آن به بیمار اطلاعات لازم را می دهد و بهترین روش درمانی را برای بیمار ارائه می دهد تا بیمار نسبت به مواردی که در ممکن است برایش سوال باشد اطلاعات کافی را کسب می کند. متخصص ارتوپد در مرحله نهایی و زمانی که  راه دیگری برای درمان وجود نداشته باشد، جراحی را برای بیمار خود تجویز و انتخاب  می کند و معمولان بهترین متخصص ارتوپد سعی بر این دارد تا آنجایی که امکان دارد از انجام  جراحی خورداری کند.علت این امر در نظر گرفتن عوارض ناشی از جراحی برای بیماران می باشد برای همین منظور تمامی جوانب و نکات را برای تجویز جراحی در نظر گرفته تا عوارض جراحی در بیماران به حداقل برسد و بیماران دچار مشکلات حاد نشوند.

چه زمانی  به متخصص ارتوپد  مراجعه کنیم ؟

قبل از یافتن و پیدا کردن بهترین متخصص ارتوپد  بهتر است بدانیم بیمار چه زمانی لازم و ضروریمی باشد به متخصص ارتوپد  مراجعه کنیم، که در این مقاله سعی داریم به برخی از نکات مهم برای این موارد اشاره کنیم.

– زمانی که بیماران دچار شکستگی عضوی از بدن شده و عضو مورد نظر نیاز به گچ یا آتل داشته باشد.

-زمانی که به هردلیلی بدن یا عضوی از بدن دچار آسیبهای شدید یا نسبتا شدید شده است و احساس درد در بدن داشته باشید.

-هنگامی که نیاز به تزریق در مفصل وجود داشته باشد.

-زمانی که در بدن شکستگی ایجاده شده است و  نیاز است شکستگی جا انداخته شود.

-برای انجام جراحی های مفاصل و استخوان

در تمام این موارد ذکر شده نیاز است بیمار به متخصص ارتوپد یا به عبارت دیگر به بهترین متخصص ارتوپد مراجعه نماید تا تمامی موارد به درستی و با دقت فراوان بررسی و انجام گیرد.

 

بهترین متخصص ارتوپد

 

متخصص ارتوپد  کیست ؟

در واقع افرادی که نیاز به متخصص ارتوپد  دارند قطعا در قسمتی از استخوان و مفاصل خود دچار درد و یا  ناراحتی هستند. بنابراین برای تشخیص درد و معالجه خود باید نزد متخصص ارتوپدی بروند که آسیب و دردی که وجود دارد ابتدا باید عللش تشخیص داده شود و پزشک بتواند درد در این ناحیه را کاهش دهد و عوارض ناشی از روش های درمان را نیز به حداقل برساند.

ارتوپد یکی از شاخه های رشته های پزشکی است که مسئولیت آن تشخیص، مراقبت و درمان بیمارانی است که به مشکلات سیستم اسکلتی عضلانی مانند مفصل ها، استخوان ها و اعصاب برخورده اند و به متخصصانی که در این رشته کار می کنند متخصص ارتوپد گفته می شود. هر متخصص ارتوپدی با همه زوایای سیستم اسکلتی عضلانی آشنا می باشد باید دارای تخصص ویژه ای در نواحی منحصر به فردی از بدن مانند ستون فقرات، لگن، زانو، پا، دست، شانه و آرنج نیز باشد.که در واقع پس از اینکه پزشک متخصص ارتوپد فارغ التحصیل شد می تواند در یکی از رشته های مذکور دوره فوق تخصص خود را طی کند و فلوشیپی خود را دریافت نماید.

 

اهمیت جراح ارتوپد در تشخیص ،درمان و جلوگیری کردن از عوارض بیماری های مربوط به ارتوپد

در واقع اگر ما بخواهیم مهمترین بخش وظیفه ی جراح ارتوپد یا جراح ارتوپدی را بیان کنیم مربوط به تشخیص صحیح و دقیق می باشد.بیمارانی که نیاز به تعویض مفاصل لگن یا زانوی خود دارند نیاز به مراقبت های خاصی پس از جراحی دارند.به دلیل اینکه پس از عمل عوارضی همچون بیماری های ترومبوآمبولی و لخته شدن خون در رگ های پا و لگن بسیار خطرناک و کشنده می باشد.

پس باید در انتخاب جراح ارتوپد دقت کافی و لازم را داشته باشین که این موارد خطرناک به حداقل برسد.

جراح ارتوپد

 

جراح ارتوپدی: در زمان های گذشته شکستگی ها‌، در رفتگی‌ها و بیماری‌های استخوان و مفاصل معمولا توسط متخصص جراح عمومی درمان می‌شد. از اواخر دهه ۴۰ خورشیدی که متخصصین ارتوپدی تحصیل کرده وارد ایران شدند کم کم رشته جراحی ارتوپدی برای مردم شناخته شد و بیماری‌های استخوان و مفاصل و همچنین  شکستگی‌ها و در رفتگی‌ها توسط جراح ارتوپد درمان شد.

جراح ارتوپدی به درمان بیمارانی که بیماری‌های استخوان، مفاصل و ستون فقرات دارند می‌پردازد که این بیماری‌ها شامل شکستگی‌ها و دررفتگی‌ها، فلج‌های مادرزادی و اکتسابی، ترمیم زردپی‌ها و اعصاب محیطی و درمان تومورهای استخوانی می باشد.

ارتوپدی شاخه ای از علم جراحی محسوب میشود که فعالیت آن در زمینه سیستم حرکتی بدن می باشد. سیستم حرکتی شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و دیگر بافت هایی می شود که در اندام های حرکتی موجود هستند. جراح ارتوپدی که متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم می باشد سعی می کند با روش های جراحی و غیر جراحی مشکلات سیستم حرکتی بدن را درمان کند.

جراح ارتوپدی کیست و چه کاری انجام میدهد؟

کمر درد، آسیب‌های ورزشی، آرتروز و گرفتگی عضلات گردن از آسیب های استخوانی-عضلاتی است که بر وضعیت و شرایط جسمی بیمار اثر می‌گذارد. تمامی حرکات انسان با مداخله بافت‌ها و استخوان‌ها صورت می‌گیرد و یک عارضه، ناراحتی، سفتی یا شکنندگی در این دو بخش مهم از جسم می‌تواند تمامی عملکرد بدن را مختل کند که در این صورت حتی ممکن است انجام کارهای ساده روزمره نیز غیرممکن گردد.

بهترین جراح ارتوپد

جراح ارتوپدی، این عوارض موجود در ساختمان استخوانی و عضلاتی را به خوبی می شناسد و بهترین مرجع برای درمان، تسکین و رفع نشانه‌های مشکلات و دردهای استخوان و عضلانی  می باشد.

جراح ارتوپدی قادر است پاره ای از مشکلات استخوانی-عضلاتی را بدون نیاز به جراحی و از طریق ورزش، درمان دارویی و دیگر روش‌های بازسازی، درمان کند. در صورتی هم که جراح ارتوپدی تشخیص دهد که انجام جراحی ضرورت دارد ممکن است درمان از طریق جراحی را برای بیمار انجام دهد.

جراح ارتوپدی قادر است بیمارانی از تمامی سنین و حتی افراد مسن را در شرایط مختلفی مثل  پارگی، شکستگی، اختلالات، بیماری‌ها، ناهماهنگی‌ها، پیچ‌خوردگی‌ها رو گسستی عضلات و استخوان‌ها درمان نماید. نکته مهمی که در مراجعه به جراح ارتوپدی وجود دارد اینست که بیمار باید در هنگام مراجعه به جراح ارتوپدی به خوبی از دستورات پزشک خود پیروی نماید و با همکاری همه‌جانبه، طبق نظر جراح ارتوپدی پیش برود.

دکتر حکیمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *